Diablo Sajt Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Diablo Sajt Forum

Forum Diablo Sajta [www.DiabloSajt.co.nr]
 
HomePortalGallerySearchLatest imagesRegisterLog in

 

 Humax

Go down 
AuthorMessage
Administrator
Admin
Administrator


Posts : 113
Join date : 2007-11-05
Age : 33
Location : Smederevo

Humax Empty
PostSubject: Humax   Humax Icon_minitimeSat Mar 15, 2008 3:19 am

Poštovani vlasnici Humax-a!I Ne tako davno prvi put sam se sreo s problemom kako ubaciti novi softver (firmver),peč,PMC tabelu,listu kanala,ključeve.Mnogo truda sam uložio da,iz mora informacija koje sam morao pročitati,izvučem ono što je bitno i u šta se mogu pouzdati.Zahvaljujući tome uspio sam uraditi cijeli posao bez greške.

U želji da vama,budućim “majstorima”,skratim muke napisao sam ovo Uputstvo.Nastojao sam da ga napišem svima razumljivim rečnikom da bi se izbjegle nedoumice i potencijalne greške.Uputstvo je rađeno kad je već izašao novi Emulator ToH3.2 HOT1.8 te je iz tog razloga dio ovog Uputstva posvećen njemu. Iz obilja informacija koje sam pročitao i ličnog iskustva nastalo je ovo


U P U T S T V O


1.Koji kabl koristiti?



Kabl za povezivanje HUMAX 5400 i računara je tzv nul modem kabl. Ima oba DB9 ženska konektora na krajevima. Razlikuje se od serijskog kabla u načinu povezivanja pinova jer je kod serijskog veza pin to pin (pin1 na pin1 itd), za razliku od nul modem kabla.Razlika je u pinovima 2 i 3 koji su ukršteni.Puni nul modem kabl ima povezanih svih devet pinova.Za HUMAX su u kablu dovoljni pinovi 2, 3 i 5 i to u spoju 2-3, 3-2 i 5-5.Namjena je sledeća: 2-RXD (Receive data), 3-TXD (Transmit data) i 5-(ground).U praksi se najlakše nađe puni nul modem sa ukrštenim pinovima pa ga kao takvog možete bez bojazni koristiti.



VAŽNO!

Pri spajanju kabla na risiver i računar,između risivera i računara dolazi do spontanog izjednačavanja potencijala, zbog razlike u potencijalu masa računara i risivera.Ukoliko je ta razlika velika(ne uvijek) to može imati za posledicu kvar COM porta PC-a ili RS232 porta na risiveru. Poželjno je da je risiver isključen i antena odspojena.Dobro rješenje je da se prethodno posebnim jednožilnim gibljivim vodom povežu kućišta oba uređaja.Na taj način razlika potencijala oba kućista će biti izjednačena i nije potrebno odvajati antenu i napajanje.



Preporučujem da najprije ovo Uputstvo pročitate pažljivo i do kraja.Kad budete sigurni da ste sve shvatili,možete nastaviti.



2.Kako ubaciti Emulator ToH3.2 HOT1.8 u Humax 5400 ili 5400Z?

-Za ubacivanje ovog softvera preporučujem Windows 98 (nisam probao na WinXP,WinMe itd)

-Prije nego što počnete postupite po uputama iz prethodnog odeljka i ostavite risiver isključen.
- Download-ujte hu15.zip ili wdn4oak+.zip i raspakujte ga (wdn4oak+ zahtijeva instalaciju, hu15 ne).Ja sam koristio hu15.
- Sa programom hu15 (ili wdn4oak+) učitajte fajl s nazivom ToH3.2 HoT1.8.hdf, a zatim kliknite DOWNLOAD. Dobićete ovakvu poruku

"WAITING --FOR Humax CONNECTION"
- Uključite zadnji prekidač.Ubacivanje softvera počinje.Promjene su vidljive in a displeju risivera.Sačekajte dok se na displeju ne pojavi END.

Pričekajte još 20-tak sekundi.Tada pritisnite STANDBY dugme na risiveru.Softver je ubačen.
- Ponovo isključite risiver na prekidaču pozadi.
- Pričekajte malo i uključite prekidač pozadi.
3.Kako ubaciti PMC tabelu?
- Pričekajte malo i isključite prekidač pozadi
- Pokrenite program PMCTool, pa učitajte u njega fajl sa nazivom Xamuh_PMCtable_CAM_ToH3.2_EMU1.8_1207 selektujte sve sa liste pa

zatim kliknite na STB i Download. Uključite zadnji prekidač i sačekajte dok se ne ispiše "press standby"
- Pritisnite STANDBY dugme na risiveru
- Ponovo isključiti risiver na prekidač pozadi

- Sad uključite risiver na prekidač pozadi a zatim i standby dugme (dakle sad je upaljen i odaberite bilo koji kanal)
- Udjite u Menu, pa ToH, pa na CONFIG. Najdonju opciju podesite na EMU+K (tako da radi i kartica i emulator)
- U risiveru treba biti bilo kakva kartica, npr. FUN4(odlično rješenje je sa irdeto 6in 1 fajlom)
- Sada pritisnite STANDBY dugme na risiveru
- Ugasite Humax prekidačem pozadi
4.Kako ubaciti ključeve?
- Pričekajte malo i uključite prekidač pozadi, a zatim i STANDBY dugme
- Dok je risiver upaljen sa programom DSR 9500 EMU Ed39 ubacite ključeve u risiver (bin fajl)
- Kad su ključevi ubačeni idite u Menu/ToH/Config i prvu opciju stavite na OFF (Macro mode on Startup) i izadjite iz Meni-ja
- Pritisnuti standby dugme na risiveru (nikako zadnji prekidač ili isključivati iz struje inače Humax neće zapamtiti ove ključeve!)
- Sada možete isključiti Humax prekidačem pozadi.
- To bi bilo sve.



VAŽNA NAPOMENA



Uvijek vodite računa da li je softver koji ubacujete iz pouzdanog izvora i namijenjen za vaš risiver. Pazite na verzije loadera ( npr. L1.37, H2.08, L2.08 itd) System ID, H/W i S/W .Softver mora biti odgovarajući,u protivnom možete ozbiljno oštetiti risiver.Svaki budući softver u nazivu nosi oznaku loadera,system ID i ostalo.Verziju loadera i ostale podatke prethodno pročitajte u meni-ju risivera pa ih tačno zapišite.


Na gornjoj slici se vidi Meni risivera i podaci prije ubacivanja novog softvera,dok je na donjoj slici stanje poslije ubacivanja novog softvera



Koji fajlovi postoje i čemu služe?



HDF -Humax Download Format – ekstenzija firmvera humax-ovih risivera

(mogu je imati i razni fixevi i moduli, koji su jedan dio firmvera i upisuju se samo na određene adrese fleš memorije)

HNF-Humax New Format – ekstenzija setting lista humaxovih risivera

CSV-Coma separated value –ekstenzija u kojoj je formirana PMC tabela

RAW-ekstenzija modula u bin formatu, od kojih se sastoji firmver za HUMAX

TUX -ekstenzija signatura koji služi za provjeru vjerodostojnosti ToH firmvera









Šta i kojim redosledom ubacivati?



Ako mijenjate firmver onda je redosled ovakav:



Firmver original ( npr. HIC-10500-XX) - gdje je XX oznaka verzije loadera

sadrži loader,a može i bez njega i takav fajl nema zadnja dva karaktera

(XX) što je i sigurnije.

Peč (npr. +CAM HIC10500-ToH3.2 - uvijek obratiti pažnju na kojem

se softveru bazira peč)

PMCT tabela s ECM-PID korekcijama u csv formatu i unosi se

PMC Toolom ili PMCT editorom,ili u hdf formatu pa se unosi

softver uploaderom.

Oba načina imaju isti učinak,Odaberite bilo koji.Ja više volim PMC Tool i csv format

Setting lista s kanalima,provajderima,kofiguracijama antena i sl. podacima

Key.bin fajl sa ključevima kod Emu verzija
Back to top Go down
http://alonepsy.3host.biz
 
Humax
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Diablo Sajt Forum :: Satelitski Receiveri :: Ubacivanje Kljuceva-
Jump to: